Współpraca placówek oświatowych z Kielc i Winnicy

Szkoła współpraca Winnica.jpg

Trzy kieleckie placówki oświatowe dołączą do grona jednostek edukacyjnych, które zawarły porozumienia o współpracy partnerskiej z odpowiednikami w Winnicy.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Robinsona Crusoe i Przedszkole Samorządowe nr 25 kooperację z ukraińską Winnicą rozpoczęły wirtualnie w lutym br. Seria spotkań prowadzonych online pozwoliła na wymianę podstawowych informacji na temat placówek oraz ich specyfiki, wymianę doświadczeń i inspiracji, a także bieżące informowanie o wydarzeniach ważnych dla życia przedszkolnej społeczności.

Uczniowie VI LO zaangażowali się bezpośrednio w realizację wspólnych internetowych projektów z rówieśnikami z Gimnazjum Humanistycznego nr 1 w Winnicy. W okresie od lutego do września br. zrealizowanych zostało kilka uczniowskich projektów, które pozwoliły doskonalić umiejętności posługiwania się językami obcymi, poszerzyły wiedzę oraz horyzonty myślowe, a także służyły wzajemnemu poznaniu i obalaniu stereotypów.

Uroczyste podpisanie deklaracji wspomnianych placówek z partnerami z Ukrainy odbędzie się w Winnicy 7 października br. w obecności władz Winnicy, reprezentantów Urzędu Miasta Kielce oraz przedstawicieli Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Inicjatywa oraz nadzór nad kooperacją szkół i przedszkoli sprawuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce oraz Departament Oświaty Winnickiej Rady Miejskiej. Koordynację działań zapewnia Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, Wydział Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.