Wszystko o energii i ochronie środowiska. Targi ENEX i EKOTECH 2020

Ekologiczna jazda z napędem elektrycznym, to atrakcja jednej z największych imprez branży energetycznej – Targów ENEX. Chętnych do przejażdżki elektrykiem nie brakowało. W Targach Kielce na dwudniowej wystawie przedstawiciele 115 firm z 8 krajów, zaprezentowali najnowsze sposoby pozyskiwania energii.

Targi ENEX to miejsce wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy nie tylko dla producentów sprzętu, ale również dla specjalistów i naukowców z uczelni technicznych. Politechnika Świętokrzyska zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia. W ramach Targów ENEX po raz pierwszy odbył się Salon Budownictwa Pasywnego.

Jak skutecznie pozyskiwać surowce wtórne – tego między inny można było się dowiedzieć na Targach EKOTECH. Już po raz 21. w Kielcach spotkali się też producenci nowocześniejszych maszyn i rozwiązań służących ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Targi EKOTECH co roku przyciągają największe polskie, ale także zagraniczne firmy związane z branżą komunalną.

Organizatorzy stawiają na dzielenie się wiedzą. Podczas wydarzenia organizowanych jest szereg konferencji przeznaczonych dla branżowych specjalistów, ale także samorządowców. Już po raz ósmy w Kielcach odbywa się Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, które corocznie przyciąga ponad 200 słuchaczy. Dopełnieniem merytorycznym będą wykłady wieloletniego partnera – Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Więcej o programie konferencji na stronie Targów Kielce

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa podczas obu wystaw wprowadzono specjalne procedury sanitarne.  Do dyspozycji gości był punkt medyczny z lekarzem dyżurującym. Stoiska firm pochodzących z Chin i innych państw azjatyckich obsługiwane były przez przedstawicieli oddziałów europejskich. W targach nie uczestniczyli wystawy z Włoch.

Tegoroczna edycja Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Targów ENEX odbywa się w dniach 26-27 lutego 2020. Program targów EKOTECH i ENEX

Powrót na początek strony