Wszystko o gospodarce odpadami i infrastrukturze drogowej w jednym miejscu

Dwa dni z ekspertami i ofertą z zakresu gospodarowania odpadami i recyklingu oraz budownictwa infrastrukturalnego. Najnowsze rozwiązania wiodących, polskich firm, a także wystawców z Chin i Malezji. Tak prezentują się tegoroczne targi Ekotech i Autostrada, które dziś i jutro odbywają się w Kielcach. W wydarzeniu udział wziął prezydent Kielc Bogdan Wenta, który spotkał się również z goszczącą w Kielcach delegacją przedsiębiorców z kilku ukraińskich miast tj.: Żytomierz, Korosteń, Połtawa, Bojarka, Umań i Zwiahel.

Wśród głównych obszarów zainteresowania 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech są: gospodarka komunalna, recykling, ekologia i ochrona środowiska. 

- Rokrocznie podczas targów Ekotech swoją ofertę prezentują wiodące firmy z branży oferujące nowoczesne rozwiązania technologiczne: najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producenci rozwiązań transportu odpadów oraz usług związanych z segregowaniem śmieci – mówił Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce.

- Targi Ekotech zdecydowanie mają szansę stać się motorem napędowym w polskiej branży gospodarowania odpadami, a to za sprawą nowatorskich rozwiązań i technologii oraz innowacyjnego podejście do recyklingu, ekologii i ochrony środowiska prezentowanych na targach – podkreślał prezydent Kielc Bogdan Wenta.

 W Targach Kielce można zapoznać się z ofertą m.in. firm tj.: Synerbia, zajmująca się szeroko rozumianą cyfryzacją gospodarki odpadowej, R3polska, producent automatów zwrotnych na puszki aluminiowe i opakowania PET – Smart RVM oraz Elkoplast - producent wyrobów do zbiórki, sortowania i transportu odpadów. Firma Elkoplast zaprezentuje m.in. Citysolar - inteligentny kosz na odpady zasilany energią elektryczną, a firma Szczot-tech - szczotkę do chwastów w ulepszonej wersji. Firma Kärcher wystąpi z najnowszymi urządzeniami, które rewolucjonizują porządkowanie przestrzeni miejskich i przemysłowych. Firma Zeppelin Polska zaprezentuje kilka najnowszych maszyn, w tym m.in. w pełni elektryczną, bezeminsyjną zamiatarkę, a także ładowarkę teleskopową.

Uczestnicy spotkania branży komunalnej w Kielcach będą mogli wziąć udział w X Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami, organizowanym pod hasłem „ES”, jak „Efektywność Systemu” w gospodarce odpadami. Na forum będzie mowa m.in. o innowacyjnych systemach zbiórki odpadów, o systemach kontroli zbiórki odpadów, a także o barierach w osiąganiu wyższych poziomów recyklingu.

Wśród atrakcji dodatkowych są cogodzinne pokazy zastosowania i funkcjonalności Ekozgniatarek na stoisku EuroCentrum-Polska, a także konkursy z nagrodami dla odwiedzających targi na stoisku firmy SANTRADE – Centrum Maszyn do Recyklingu.

Targom towarzyszy również Targi Kielce Hackathon, gdzie kilka zespołów innowatorów prezentuje swoje pomysły na ekologiczne rozwiązania dla wykładzin stosowanych w ośrodkach targowych.

Powrót na początek strony