Wybierz najlepszą opowieść o mieście

Do 21 sierpnia trwa głosowanie na najlepszą pracę konkursową "Webskie Kielce. Datathon Idea Kielce 2022". Do wyboru są cztery prace, a swój głos można oddać za pośrednictwem strony IDEA Kielce. Zespół, który zgromadzi najwięcej głosów otrzyma Nagrodę Publiczności. Laureatów drugiej edycji konkursu poznamy 25 sierpnia 2022 r.

Zadaniem uczestników było stworzenie atrakcyjnej, multimedialnej opowieści o mieście z wykorzystaniem różnorodnych danych. Do wyboru mieli cztery wyzwania tematyczne – przestrzeń miasta w nowej odsłonie, tożsamość miasta, klimatyczna zieleń i miasto współtworzone przez mieszkańców. Dla najlepszych zespołów przygotowano wartościowe nagrody finansowe: I miejsce 5000 zł, II miejsce 3000 zł, III miejsce 2000 zł, wyróżnienie 1000 zł oraz nagroda publiczności 5000 zł.

Zwycięzców wyłoni komisja konkursowa, a nagroda publiczności zostanie przyznana poprzez głosowanie elektroniczne za pośrednictwem strony internetowej https://smartcity.kielce.eu/datathon2022.

Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców do angażowania się w urządzanie miasta i organizacji jego życia społecznego. To także promocja idei Smart City, czyli miasta inteligentnego przez stworzenie rozwiązań i pomysłów cyfrowych prezentacji wskaźników opisujących Miasto Kielce.

Konkurs realizowany jest przez Miasto Kielce, w partnerstwie z Politechniką Świętokrzyską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego, w ramach projektu pn. „System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

datathon.png