Wybory 2023. Gdzie głosować?

Na terenie Kielc powołano w sumie 95 komisji wyborczych, w tym 12 w domach pomocy społecznej, szpitalach i areszcie śledczym. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21.

Choć Okręgowe Komisje Wyborcze zwykle mieszczą się w tych samych miejscach co zazwyczaj, w kilku przypadkach (obwody nr 7, 34, 36, 63 i 87) nastąpiły pewne zmiany. Aby uniknąć niedogodności i problemów ze znalezieniem lokalu, warto się upewnić.

OKW nr 36, która dotychczas mieściła się w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Warszawskiej 340, tym razem została zlokalizowana w Hali MOSiR przy ul. Warszawskiej 338. OKW nr 63 przeniosła się razem ze Szkołą Podstawową nr 8 z ul. Jana Karskiego 26, na ul. gen. Józefa Hauke-Bosaka 1.

Ponadto zmieniły się nieznacznie granice obwodów nr 7 i 34. Pierwszy z nich obejmował ul. Zagnańską (nr parzyste) od nr 64 do 86, a drugi ul. Zagnańską (nr parzyste) od nr 88. Po zmianach są to odpowiednio ul. Zagnańska (parzyste) od nr 64 do nr 98 oraz ul. Zagnańska (parzyste) od nr 100 do końca.

Jak łatwo znaleźć swój obwód do głosowania?

Państwowa Komisja Wyborcza udostępniła „Wyszukiwarkę obwodów”. Za jej pomocą można w szybki sposób znaleźć adres lokalu wyborczego, przypisanego do naszego adresu zamieszkania (o ile nie korzystaliśmy z możliwości przepisania do innego spisu wyborców).

Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem wybory.gov.pl. Znajdziemy tam również informacje o składzie komisji wyborczej, a także nt. przystosowania lokalu wyborczego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Sprawdź czy jesteś w spisie wyborców!

Ujęcie w spisie wyborców możemy również potwierdzić w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego 6 w pokojach 91-92 (od pon. do pt. w g. 7:45-15:15) oraz przez internet w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Powrót na początek strony