Wyjątkowi goście w Urzędzie Miasta Kielce

Niezwykle rzadko przychodzą do magistratu tacy młodzi interesanci. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki odwiedzili Urząd Miasta Kielce. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można załatwić w urzędzie. W gabinecie Prezydenta Kielc Bogdana Wenty wyjątkowych gości powitała wiceprezydentka Agata Wojda.

Dzieci na początek zasiadały po kolei w fotelu Prezydenta Kielc Bogdana Wenty, następnie wiceprezydentka Agata Wojda opowiedziała najmłodszym o strukturze organizacyjnej urzędu, jaką rolę wypełnia Prezydent Miasta i jego zastępcy Bożena Szczypiór, Marcin Chłodnicki i Agata Wojda.

- Chcemy żeby dzieci wiedziały jak zachować się w takim miejscu, a także żeby poznały funkcjonowanie samorządu - powiedziała Agnieszka Mergalska, wychowawczyni klasy II C z SP nr 15 w Kielcach. – Dzieci muszą mieć świadomość, że mamy Prezydenta Polski, a w mieście również rządzi Prezydent i jest nim Bogdan Wenta – dodała nauczycielka.

Uczniowie zadawali wiele pytań wiceprezydentce, ale również opowiadali o swoich wakacyjnych planach. W podziękowaniu za wizytę dzieci przekazały własnoręcznie zrobione laurki dla władz Miasta Kielce, a zastępczyni Prezydenta odwdzięczyła się drobnymi upominkami.

- To była niezwykle miła i ważna wizyta. Dzieci mogły nas poznać, a my dowiedzieć się co myślą o pracy w samorządzie i roli władz miasta – podkreśliła zastępczyni Prezydenta Kielc. Następnie Agata Wojda zaprowadziła uczniów do kolejnego ważnego gabinetu, zastępcy Prezydenta Kielc Bożeny Szczypiór, w którym jest wejście na balkon z widokiem na Rynek.  

Powrót na początek strony