Wypowiedz się. Ankieta na temat stawek w przewozach taksówką na terenie Kielc

W lipcu 2022 roku Świętokrzyskie Zrzeszenie Transportu i Usług w Kielcach w uzgodnieniu z Krajową Izbą Gospodarczą Taksówkarzy Taxi „Region Świętokrzyski” i Radio Taxi Alfa wystąpiło z wnioskiem do Prezydenta Kielc o przygotowanie propozycji zmiany w uchwale w sprawie cen maksymalnych w przewozach taksówką w Kielcach.

Regulacja w tym zakresie została dokonana we wrześniu 2021 roku uchwałą LI/1013/2021 z dnia 16 września 2021 roku w sprawie ustalenia cen maksymalnych oraz określenia strefy cen (stawek taryfowych) obowiązujących przy przewozie osób taksówkami na obszarze miasta Kielce.

Taksówkarze wnioskują o podwyższenie opłaty (początkowej) za wynajem taksówki z 6 zł na 9 zł oraz o podwyższenie stawki opłaty za jedną godzinę postoju wynajętej taksówki z 40 zł na 60 zł. Bez zmian natomiast pozostałyby stawki KILOMETROWE za świadczone przewozy.

Wniosek uzasadniony jest znaczącym wzrostem kosztów prowadzenia działalności tj: wzrostem cen paliw, wzrost cen części zamiennych i kosztów eksploatacji oraz naprawy samochodów, wzrost opłat ZUS, wzrost cen żywności i opłat bieżących, gwałtowny wzrost inflacji.

W związku z powyższym, w serwisie WYPOWIEDZ SIĘ na portalu IDEA KIELCE została przygotowana krótka ankieta dla taksówkarzy i klientów taksówek w kwestii wypowiedzenia się w zakresie przedstawionej propozycji. Prosimy o wypowiedzi do 30 września 2022 roku.

Link do ankiety znajduje się TUTAJ.

Powrót na początek strony