Wypowiedz się. Rewitalizacja skweru im. Ireny Sendlerowej

Przedstawiamy Państwu propozycję zagospodarowania Skweru im. Ireny Sendlerowej. Jednocześnie zachęcamy do aktywnego udziału w internetowych konsultacjach społecznych oraz osobistego uczestnictwa w spotkaniu, jakie w poniedziałek odbędzie się w sali Urzędu Stanu Cywilnego.

Zagospodarowanie skweru im. Ireny Sendlerowej jest częścią dużego projektu „Zielona rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc”, który obejmuje także Rynek oraz ul. Bodzentyńską wraz z placem Świętego Wojciecha i teren przed dawną Synagogą. Na jego realizację Miasto Kielce pozyskało środki z Programu Inwestycji Strategicznych.

Zgodnie z wytycznymi zebranymi podczas przeprowadzonych konsultacji społecznych w 2016 r., skwer ma być zróżnicowany na trzy strefy. Od strony ulicy Paderewskiego ma zostać zorganizowana strefa ciszy, do spokojnego wypoczynku wśród zróżnicowanej zieleni, gdzie będzie można się wyciszyć, przeczytać książkę. W głębi skweru znajdzie się strefa aktywności ruchowej i spotkań, a następnie strefa, w której pojawi się miejsce zabaw dla dzieci. Będzie również miejsce upamiętniające patronkę skweru Irenę Sendlerową. 

Zachęcamy do wypełniania ankiety na stronie Idea Kielce

Zapraszamy Państwa także do wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w poniedziałek, 7 marca 2022 roku o godz. 17:00 w Sali USC Urzędu Miasta Kielce. 

Podczas spotkania architekci przedstawią założenia programu funkcjonalno - użytkowego dot. zagospodarowania tego terenu.

Powrót na początek strony