Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków zawitał do Kielc

Kolarskie podium zdominowali zawodnicy VolkerWessels Cycling Team. Pierwszy na linii mety był Coen Vermeltfoort, a trzeci Daan Van Sintmaartensdijk, ale w pierwszej trójce był również Polak, na drugim miejscu etap ukończył Patryk Stosz z Voster ATS Team.

Finisz na ul. Sandomierskiej zakończył czwarty, przedostatni i najdłuższy etap w tegorocznej imprezie. Kolarze mieli do przejechania prawie 220 km z Pabianic do Kielc. Na mecie powitał ich zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

- Kolejna edycja Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków była bardzo udana. Cieszę się, że dzięki takim imprezom konsekwentnie budujemy nasz wizerunek jako miasta sportu. Mogliśmy zobaczyć jak najlepsi kolarze pokonują ostatnie metry. To ważne wydarzenie w naszym mieście i myślę, że jeszcze nie raz będziemy gościć ten wyścig w Kielcach. Gratuluję zawodnikom i zapraszam ponownie do nas - powiedział wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Wcześniej najmłodsi kolarze wzięli udział w 15. Mini Wyścigu Kolarskim „Solidarności”. W sobotę ostatni etap 34. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z Ostrowca Świętokrzyskiego do Stalowej Woli długości 175 km.

Powrót na początek strony