Wysoki stan wód, miejskie służby w gotowości

ZVSGgL2EeXuAZqCVbIN8,dsc05795.jpg

Obfite opady deszczu spowodowały wystąpienie z brzegu rzeki Lubrzanka przy ulicy Zielnej. Akcję zabezpieczającą w tej części Kielc prowadzi obecnie Państwowa Straż Pożarna.

Na miejsce zostały skierowane także służby miejskie, celem pomocy w udrożnieniu znajdującego się tam zbiornika oraz mostu - dawnego przepustu wojskowego. Gdy tylko zaistnieje taka potrzeba, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach udzielą pełnego wsparcia mieszkańcom kilku okolicznych domostw.

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta na bieżąco monitoruje także inne miejsca, gdzie występuje zagrożenie powodziowe, m.in. przy ul. Kruszelnickiego "Wilka" oraz na Plantach.

Służby podległe Prezydentowi Miasta są w gotowości do podjęcia działania, w miejskich magazynach znajduje się potrzebny sprzęt zabezpieczający, w tym rękawy przeciwpowodziowe. O konieczności jego zastosowania decyduje Państwowa Straż Pożarna. Urząd Miasta jest także w stałej współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Kielce - Niewachlów.