Wystartowała proekologiczna kampania Straży Miejskiej

,,Nie rób zadymy" to hasło kampanii społecznej Straży Miejskiej w Kielcach pod patronatem Prezydenta Miasta Kielc. Dziś odbyła się premiera spotu edukacyjnego, którego celem jest uświadomienie społeczeństwu jakie są przyczyny powstawania smogu oraz konsekwencje zanieczyszczania powietrza.

W premierze udział wziął wiceprezydent Marcin Chłodnicki oraz młodzież z kieleckich szkół.

- Ten przewrotny tytuł ma nawiązywać do tego, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to jakim powietrzem oddychamy, dlatego że zachowania proekologiczne powinny być kształtowane już od najmłodszych lat. Dlatego nasza kampania skierowana jest do wszystkich mieszkańców. Na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy Straż Miejska skontrolowała wiele miejsc, posesji, gdzie do ogrzania wykorzystuje się piece, w których dochodziło do palenia odpadami lub innymi substancjami, które są niedozwolone. Dodatkowo przy użyciu drona udało nam się sprawdzić jakość powietrza – poinformowała Aneta Litwin, komendant Straży Miejskiej.

- Zdrowie i jakość życia są najważniejsze. Sam fakt, że Straż Miejska obok tych „twardych” działań interwencyjnych, prowadzi również te edukacyjne, uświadamiające. To olbrzymia wartość – mówił wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

 Kampania prowadzona będzie w szkołach i podczas innych akcji proekologicznych.

Powrót na początek strony