Wystartowały zapisy na warsztaty „Koduj z Gigantami”

„Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 19. roku życia. Podczas 12. edycji zajęcia odbędą się zarówno w formie stacjonarnej w wybranych miastach w Polsce, jak i online. Celem akcji jest promowanie idei nauki programowania oraz zwiększenie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Kielc.

Warsztaty to doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę z programowaniem. Tym razem motywem przewodnim jest „Retroprogramowanie”. W trakcie zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania uczestnicy poznają dwa światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice.

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek.

W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w środowiskach i językach, takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, C#, C++, Python, HTML, JavaScript i CSS. Uczniowie w wieku od 7 do 9 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem Minecraft. Uczniowie w wieku od 10 do 12 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem App Inventor, a także nauczą się tworzyć strony internetowe. Uczniowie w wieku od 13 do 18 lat zapoznają się z językami: Python i C# oraz C++. Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób. Organizatorzy przygotowali również sporo ciekawostek i atrakcji dla Rodziców.

Już teraz można się zapisać na listę zainteresowanych na www.kodujzgigantami.pl

Powrót na początek strony