X Memoriał Leszka Drogosza zakończony. Sandra Drabik ze złotem

Podczas jubileuszowego X Memoriału Leszka Drogosza, w którym wystartowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów, walki toczone były w Hali Legionów, a oklaskiwali je m.in. Andrzej Gołota i prezydent Europejskiej Federacji Bokserskiej (EUBC) Grek Ioannis Filippatos.

Złoty medal w kategorii 54 kg zdobyła Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce, która w finale jednogłośnie na punkty pokonała Irlandkę Rachel Lewless. W pozostałych kategoriach zwyciężyły: Natalia Kuczewska, Natalia Rok, Sandra Kruk, Aneta Rygielska, Wiktoria Tereszczak i Elżbieta Wójcik.

W Hali legionów triumfowało też trzech polskich pięściarzy: Jakub Krzpiet 54 kg, Damian Durkacz 71 kg, Mateusz Bereźnicki 92 kg. W walkach finałowych Jakub Krzpiet wygrał z Rumunem Cristianem Dobricą 3:2, a Damian Durkacz i Mateusz Bereźnicki pokonali rywali z Mołdawii, a byli nimi Davron Bozorov 5:0 i Andrei Zaplitinii 3:0. Srebrnymi medalistami zostali Jakub Słomiński 51 kg, Paweł Sulęcki 67 kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg, Klemens Szczepaniak 86 kg, Radosław Kawczak +92 kg.

W tegorocznym Memoriale Leszka Drogosza wystąpiła m.in. kadra narodowa Polski pięściarek i pięściarzy, przygotowująca się do kwalifikacji olimpijskich Paryż 2024. Głównym trenerem polskiej reprezentacji jest Wojciech Bartnik.