XII edycja Smart City Forum

XII edycja Smart City Forum odbędzie się 12-13 maja w formie online. W ciągu 2 dni kongresu, eksperci oraz specjaliści związani z tematyką smart city, przedstawią najistotniejsze tematy, a także podzielą się przykładami praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie. W wydarzeniu udział weźmie prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Podczas tegorocznej edycji kluczowym będzie próba odpowiedzi na pytanie, jak miasta i regiony mają poradzić sobie w czasach kryzysu i pandemii.

W roli prelegentów wystąpią m.in.:

• Maciej Bluj, Przewodniczący Rady Programowej Smart City Forum
  • Kamil Bryłka, IT Security Consulting Manager CEE Hitachi
  • Szymon Ciupa, Expert Smart City
  • Wojciech Folejewski, Dyrektor Zarządu Dróg Gdynia
  • Maciej Gackowski, CSO QB Mobile
  • Darek Jańczuk, Senior Business Solution Manager SAS
  • Paweł Nowodziński, Smart City Solutions Director Grupa MCX
  • Wojciech Pantkowski, Wiceprezes Zarządu KIR
  • Bogdan Wenta, Prezydent Miasta Kielce
  • Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexera

Smart City Forum 02.jpg

Kongres zainauguruje debata włodarzy miast, podczas której dyskusja skupiona zostanie na aktualnym funkcjonowaniu samorządów, zmianie trendów w rozwoju oraz transformacji współczesnych miast i regionów. Przeanalizowany zostanie kształt samorządu w nowej rzeczywistości społecznej, gospodarczej i technologicznej oraz zaadresowane zostaną nowe wyzwania, które zaistniały w samorządach po 2020 r. Część panelu inauguracyjnego zostanie poświęcona przykładom praktycznego wykorzystania technologii w polskich miastach.

W obszarach tematycznych Citizen Tech oraz Smart City technologies prezentowane będą rozwiązania do zarządzania danymi, videoanalityką, rolą infrastruktury teleinformatycznej w miastach oraz zastosowaniem rozwiązań chmurowych. Nie zabraknie także kwestii dotyczących płatności w mieście oraz ogólnie wykorzystania technologii w zarządzaniu miastem i pracą urzędu. W ramach bloku Eko i Inwestycje, dyskusja przeniesiona zostanie w kierunku Green City, miejskiego transportu publicznego i infrastruktury, a także technologii zwiększających bezpieczeństwo.

Podczas bloku Human Smart City eksperci poruszą takie zagadnienia, jak innowacyjne rozwiązania w opiece zdrowotnej, aktualne wyzwania edukacji oraz ewolucja problemów społecznych na przestrzeni ostatniego roku.

Smart City Forum tworzy przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na świecie.

Kongresy są realizowane w ramach działalności firmy MMC Polska, organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.