Nagrody Marszałka Województwa "Świętokrzyska Victoria" przyznane

Gmina Solec-Zdrój, Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. i Mirosław Gębski to laureaci XIV edycji Nagrody Marszałka Województwa "Świętokrzyska Victoria". Gościem uroczystości wręczenia statuetek był zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

W XIV edycji Nagrody Marszałka Województwa, Kapituła konkursu oceniła 44 przedstawione kandydatury, zgłaszane w 3 kategoriach.

Nominowanymi w kategorii Osobowość zostali: Andrzej Janowski – prezes Fundacji BeActive Kielce, aktywnie działający na rzecz osób niepełnosprawnych, instruktor bocci – dyscypliny paraolimpijskiej, Stanisław Radoń – chirurg ortopeda, dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Medycznej w Wilczycach, wynalazca, autor patentów z dziedziny medycyny, Łukasz Długosz – profesor sztuki, jeden z najwybitniejszych flecistów na świecie, Karolina Kasprzycka – wiceprezes i jedna z założycieli Stowarzyszenia Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także Mirosław Gębski – starosta kielecki, społecznik, popularyzator polskiej historii.

Do nagrody w kategorii Samorządność nominowano: Gminę Połaniec m.in. za przeprowadzenie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, rozbudowę pływalni, remont budynku WTZ, modernizację oświetlenia, Gminę Solec-Zdrój  za przeprowadzenie rewitalizacji miejscowości, wprowadzenie e-usług, modernizację oczyszczalni, oświetlenia ulicznego i termomodernizację budynków, Gminę Strawczyn za rewitalizację miejscowości, remonty dróg gminnych, budowę oczyszczalni oraz kanalizacji w gminie, Gminę Mirzec za rozbudowę szkolnych obiektów sportowych, rewitalizację centrum miejscowości, przebudowę dróg oraz Powiat Kielecki za aktywizację zawodową mieszkańców, rozwój infrastruktury edukacyjnej, informatyzację placówek medycznych, przebudowę dróg.

W kategorii Przedsiębiorczość nominacje otrzymały firmy i organizacje: Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A., Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Kielcach „Radio Kielce” S.A., DEFRO R. Dziubeła spółka komandytowa i Globtrak Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Gośćmi uroczystego spotkania byli parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, włodarze miast, gmin i powiatów, przedstawiciele instytucji i firm oraz środowisk artystycznych i naukowych regionu świętokrzyskiego. Gala odbyła się w czwartek 26 maja w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego