XX-lecie Świętokrzyskich Gladiatorów

Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty Gladiator Oddział Świętokrzyski ma już 20 lat. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w sobotę 23 września podczas konferencji zorganizowanej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Gościem wydarzenia był zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Podczas konferencji, w której udział wzięło około 120 uczestników, o problemie jakim jest rak gruczołu krokowego mówili znamienici urolodzy, a zarazem goście honorowi uroczystości profesorowie: Andrzej Borówka, Roman Sosnowski, Stanisław Góźdź, a także ordynator Kliniki Urologii ŚCO doktor Jarosław Jaskulski. 

Stowarzyszenie Gladiator od 20 lat ściśle współpracuje ze specjalistami Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, odgrywając szczególną rolę w pracy na rzecz profilaktyki chorób nowotworowych układu moczowo - płciowego wśród mieszkańców Kielc i regionu.

Profilaktyka jest najtańszą i najskuteczniejszą bronią w walce z chorobami nowotworowymi gruczołu krokowego i chorób nowotworowych całego układu moczowo - płciowego. Zaś wcześnie wykryta choroba nowotworów daje 100% szans jej pokonania. Te hasła i przesłania towarzyszące Stowarzyszeniu Gladiator przez 20 lat działania i społecznej pracy są nadal aktualne i działające pozytywnie na mężczyzn, przekonując ich do systematycznego poddawaniu się badaniom urologicznym - zaznaczył Janusz Marszycki, prezes OŚ Stowarzyszenia.  

W ramach uroczystości odbyło się również wręczenie Statuetek Gladiatora oraz Medali Laur Gladiatora dla osób, instytucji, samorządów oraz firm, które wspierały, wspierają i nadal deklarują wspieranie merytoryczne, programowe i finansowe dla Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty Gladiator. 

Za wieloletnie wspieranie działań Stowarzyszenia w ramach realizacji zadań publicznych Kapituła Statuetką Gladiatora uhonorowała m.in. Prezydenta Miasta Kielce, którego reprezentował wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Powrót na początek strony