XXXII Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim

dwoje studentów przed rektoratem
UJK

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UJK zaprasza szkoły, placówki, instytucje kultury i nauki do udziału w XXXII Tygodniu Kultury Języka. Przedsięwzięcie jest planowane w terminie 11-16 marca, a motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest cytat z autobiografii Marka Hłaski „Piękni, dwudziestoletni”: „Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi”.

XXXII edycja projektu Tydzień Kultury Języka skupia uwagę na szeroko pojętej sztuce opowiadania historii, której celem jest konstruowanie i przedstawianie narracji w taki sposób, by wywołać emocje, budować napięcie i utrzymywać uwagę odbiorców. Snucie opowieści (storytelling) to metoda dydaktyczna wrażliwa na język i emocje, budująca wyobraźnię, kreatywność, krytyczne myślenie i umiejętność współpracy w grupie.

Szkoły, które zamierzają zorganizować przedsięwzięcia w ramach Tygodnia dla swojego, powiatu, gminy lub wyłącznie na terenie placówki przesyłają zgłoszenia do 26 lutego 2024 r. Formularze zgłoszeniowe są dostępne pod adresem: link do formularza

W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział ponad 60 szkół z całego województwa oraz kilkanaście instytucji kultury.

XXXII Tydzień Kultury Języka został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce.