Yuyao dziękuje Kielcom za pomoc. Termometry dotarły do Chin

termometry chiny.jpg

Burmistrz Yuyao - Pan Yinhao dziękuje władzom Kielc oraz wszystkim kielczanom za pomoc, jakiej udzielono mieszkańcom naszego partnerskiego miasta w związku z epidemią  koronawirusa.

„Wysiłki Kielc i wasze starania o pomoc dla Yuyao w zapewnieniu zapasów sprzętu do kontroli epidemii są dowodem silnej przyjaźni między naszymi dwoma miastami. W imieniu miasta Yuyao w Chinach i wszystkich naszych mieszkańców chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność i szacunek dla Pana Prezydenta i całego miasta Kielce. Tylko dzięki partnerstwu i współpracy możemy sprostać stojącym przed nami wyzwaniom.” - czytamy w  liście, który został skierowany na ręce prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

- Kielce były jednym  z pierwszych miast, które odpowiedziały na apel partnerów z Chin. Udało się sprostać wszystkim niełatwym formalnościom i wysłać do Chin 6,5 tysiąca termometrów - informuje Grzegorz Wdowiak z Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że komunikat kieleckiego ratusza o poszukiwaniu przedsiębiorców, dostawców czy firm, które produkują maski, termometry, odzież ochronną i inne przedmioty pomocne do walki z epidemią koronawirusa, spotkał się z dużym odzewem. W lutym kilka tysięcy termometrów zostało zakupionych w jednej z kieleckich firm przez władze chińskiego Yuyao. W poszukiwaniu dostawcy, koordynacji jego kontaktów ze stroną chińską oraz organizacji transportu do Chin  pomagał Urząd Miasta Kielce w konsultacji z Ambasadą Chin w Warszawie.

„Cieszymy się że te działania przyniosły pozytywne rezultaty. W tych trudnych chwilach odkrywamy, kim są nasi prawdziwi przyjaciele. Wsparcie Kielc jest dowodem tej prawdziwej przyjaźni między nami i pokazuje, że naprawdę jesteśmy częścią wspólnoty, budującej wspólną przyszłość. Porusza nas szczerość Kielc. Wierzymy w skuteczność naszych szeroko zakrojonych działań, mając nadzieję na to, że Yuyao ma przed sobą świetlaną przyszłość.” - pisze burmistrz Pan Yinhao.

youyao-ch.jpgyouyao-pol.jpg