Z Emerykiem do Kielc. Trwają zapisy na nocny rajd po Górach Świętokrzyskich

Tylko do 14 maja trwają zapisy na XXII Ogólnopolski Rajd Nocny Świętego Emeryka. W tym roku wyprawa odbędzie się w nocy z 3 na 4 czerwca, a meta wszystkich tras zlokalizowana jest w Kielcach, na Stadionie Leśnym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Rajd Emeryka to niecodzienna okazja do wędrowania po Górach Świętokrzyskich w nocnej scenerii z finałem, podczas którego uczestników wita ciepła zupa prosto z kuchni polowej, ognisko z kiełbaskami, kawa, herbata oraz wiele innych atrakcji. Organizatorem wydarzenia jest Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach.

Do wyboru jest aż 6 tras pieszych: ze Starachowic (ok. 62 km), z Ciekot (ok. 31 km), z Chęcin (ok. 23 km), z Daleszyc (ok. 24 km), z Tumlina (ok. 32 km) i z Kielc (ok. 17 km) oraz 2 trasy rowerowe z Kielc: 45 km (MTB) i 75 km.

Na mecie Rajdu na śmiałków czekać będą nagrody rajdowe, głównym trofeum jest „Emeryk” – figura Św. Emeryka z Nowej Słupi w interpretacji ludowego artysty oraz inne niespodzianki.

Start w sobotę, 3 czerwca 2023 r. (godzina startu - w opisie wybranej trasy). Zakończenie w niedzielę rano - 4 czerwca.

Meta: Kielce – wiata grillowa na Stadionie Leśnym – czynna od 2:00 do 8:00 (w miarę potrzeb dłużej).

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.emeryk.pttk.pl.

Emeryk2023-plakat.png

 

Powrót na początek strony