Z Google Transit zaplanujemy podróż miejskimi autobusami

Po zakończeniu testów, dzięki porozumieniu Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach z firmą Google można będzie korzystać z funkcji Transit, która ułatwi planowanie podróży autobusami komunikacji miejskiej w Kielcach. Intuicyjny i przejrzysty interfejs wyznaczy trasę przejazdu, która zostanie wyświetlona bezpośrednio na mapach Google.

Z Google Transit będzie można korzystać z urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych. Wystarczy wybrać funkcję „Podróż transportem publicznym”, a system wskaże numery linii, nazwy przystanków, godziny odjazdów i przyjazdów oraz czas podróży.

W chwili obecnej funkcjonalność jest jeszcze na etapie testów w formule offline. Docelowo będzie dostępna w formule online (rzeczywisty czas przyjazdu autobusu). Aby z niej skorzystać wystarczy w wyszukiwarkę wpisać adres maps.google.pl lub uruchomić mobilną aplikację.

Jest to kolejne ułatwienie, które w ostatnich miesiącach zostanie wprowadzone dla pasażerów, w ramach zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach.

googleztm.png

Powrót na początek strony