Spotkanie z Rafałem Zawieruchą w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń

Spotkanie z Rafałem Zawieruchą
zdj. KPT

Z Hollywood do Kielc. Pierwszy odcinek „Serialu wakacyjnych przyjemności. Aktywne lato w mieście” za nami. W sobotę, 9 lipca aktor Rafał Zawierucha spotkał się z kielecką publicznością w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń Kieleckiego Parku Technologicznego. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.

Rafał Zawierucha to znany polski aktor, który dorastał w Kielcach. W naszym mieście spędził większość swojej młodości, uczył się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida. Jak sam podkreśla bardzo często i chętnie wraca w rodzinne strony.

W ostatnich latach głośno było o jego roli w filmie „Pewnego razu... w Hollywood” w reż. Quentina Tarantino. Grał tam postać Romana Polańskiego obok takich gwiazd, jak Brad Pitt czy Leonardo DiCaprio. Tym razem spotkał się z mieszkańcami Kielc i okolic, aby opowiedzieć o kulisach pracy na scenie i przed kamerą. Zdradził też wiele ciekawostek z planu filmowego. W spotkaniu z aktorem uczestniczyli m.in. zastępczyni prezydenta Kielc Bożena Szczypiór oraz dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura. Rozmowę poprowadziła Mistrzyni Mowy Polskiej Kama Kępczyńska – Kaleta.

W trakcie wydarzenia odbyła się projekcja familijnego filmu „Corgi, psiak królowej”, w którym w polskiej wersji swojego głosu dla postaci psa Rexa użyczył właśnie Rafał Zawierucha. Nad oprawą filmową czuwało Kino Moskwa.

„Serial wakacyjnych przyjemności. Aktywne lato w mieście” to cykl trzech wydarzeń dla mieszkańców Kielc i okolic, podzielonych na odcinki. Przed nami jeszcze dwa kolejne odcinki, w których główną rolę odgrywać będą sport – 30 lipca oraz muzyka i taniec – 27 sierpnia. Wydarzenia są realizowane ze środków Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

zdj. Kielecki Park Technologiczny

Powrót na początek strony