Z najmłodszymi o ekologii

grupa dzieci koło śmieciarki
Eneris

Firma Eneris Surowce rozpoczęła „Program edukacyjny dla Przedszkoli Samorządowych i Szkół Podstawowych w Kielcach”. Pierwsze spotkanie, w ramach którego uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów i bezpieczeństwa na drogach odbyła się w Szkole Podstawowej nr 34.

Program objęty został patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kielce i ma na celu edukację ekologiczną dzieci w wieku od 6 do 7 lat z wykorzystaniem gier i quizów tematycznych. - Wspólnie z Urzędem Miasta Kielce Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska zaplanowaliśmy w roku szkolnym 2023/2024 współpracę z dwudziestoma Przedszkolami Samorządowymi i Szkołami Podstawowymi, co przełoży się spotkania z około 600 uczniami - mówi Grzegorz Szczepanik, dyrektor Zarządzający ENERIS Kielce.

W ramach spotkań uczniowie będą mogli zgłębić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów, poznać zasady bezpiecznego przebywania koło śmieciarki, a także sami usiąść za jej kierownicą. Pierwsza lekcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 34, kolejne zaplanowano 26 października w Przedszkolu Samorządowym nr 2 i Szkole Podstawowej nr 5 oraz 30 października w Przedszkolu Samorządowym nr 9.

Powrót na początek strony