Z psem, kotem i innym pupilem w bibliotece, kawiarni czy sklepie

W Kielcach przybywa miejsc przyjaznych zwierzakom. Do sieci stworzonej przez Urząd Miasta Kielce przyłączyło się już ponad 50 instytucji, lokali i firm, gdzie mile widziani są kudłaci i niekudłaci podopieczni „człowieków”. Czekamy na kolejne zgłoszenia.

Znakiem rozpoznawczym miejsc, do których możemy bez przeszkód wejść ze swoim pupilem są naklejki przygotowane przez ratusz. Interaktywną mapę „Miejsc przyjaznych zwierzakom” można znaleźć na portalu Idea Kielce.

- Zachęcamy kolejne podmioty zainteresowane dołączeniem do sieci „otwartych na zwierzaki” – mówi Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc.

Żeby to zrobić wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na portalu Idea Kielce lub zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce na adres: alicja.kocielinska@um.kielce.pl podając: nazwę lokalu/instytucji, adres i rodzaj prowadzonej działalności.

Każdy zgłoszony obiekt może otrzymać specjalną naklejkę „Miejsce przyjazne zwierzakom” lub projekt do samodzielnego wydruku.

Dodatkowo 21 marca br. Rada Miasta Kielce zgodziła się na wprowadzenie zmian w "Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Kielce". Znalazł się w nim zapis domniemanej zgody na wprowadzanie zwierząt domowych do np. instytucji publicznych czy placówek oświatowych. Oczywiście swobodę do wprowadzania ograniczeń w tej kwestii mają zarządcy lub właściciele nieruchomości.

- To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którym zwierzaki towarzyszą w różnych codziennych sytuacjach – dodaje Agata Wojda.

Właściciele zwierzaków nie są oczywiście zwolnieni z obowiązku odpowiedniego ich zabezpieczenia w trosce o bezpieczeństwo innych.

Powrót na początek strony