„Zaczarowany rower”. Pokaz filmu z 1955 r. z kieleckimi akcentami

W sobotę przed południem z Kielc wystartuje Tour de Pologne, a wieczorem odbędzie się plenerowy pokaz filmu „Zaczarowany rower” z 1955 r., w którym kolarze rywalizują w Wyścigu Dookoła Polski, a ostatni etap tego wyścigu rozpoczyna się właśnie w Kielcach. Pokaz rozpocznie się o godz. 20.30 w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego.

Akcja filmu rozgrywa się na tle kolarskiego Wyścigu Dookoła Polski. Film opowiada historię świetnego kolarza, który z indywidualisty przekształca się we wzorowego członka zespołu sportowego - polskiej reprezentacji. Losy wyścigu ważą się do ostatniego etapu Kielce - Warszawa.

Kilka scen filmu „Zaczarowany rower” było kręconych w Kielcach oraz w okolicach Chęcin. W filmie pojawia się kamieniołom Kadzielnia z ciekawą panoramą miasta oraz gmach obecnego WDK. Jeden z bohaterów przyjeżdża pociągiem na stację Kielce.

Pokaz filmu rozpocznie się w sobotę, 30 lipca, o godz. 20.30 w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego. W razie niekorzystnej pogody pokaz zostanie przeniesiony do kina Energetycznego Centrum Nauki KPT (ul. Olszewskiego 6 - budynek Skye Inc, 2 piętro). Wstęp bezpłatny.

Na pokaz filmu zapraszają Miasto Kielce i Kielecki Park Technologiczny.

Wcześniej, w godz. 11:00-17:00 w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń KPT odbędzie się wydarzenie w ramach cyklu „Serial wakacyjnych przyjemności. Aktywne lato w mieście”. Tematyką eventu będzie sport i zdrowy styl życia.

Film „Zaczarowany rower”

Czas trwania: 71 minut

Reżyseria: Silik Sternfeld

Scenariusz: Jerzy Suszko i Bohdan Tomaszewski

Premiera: 1955 r.

Powrót na początek strony