Zagłosuj na MBP w plebiscycie na „Najlepszą bibliotekę w Polsce”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach została nominowana w plebiscycie serwisu Granice.pl, która skierowana jest do bibliotek z całej Polski. Książnica, która zdobędzie największą liczbę głosów, zyska wyjątkowy tytuł „Najlepszej biblioteki w Polsce”, a także pakiet nowości wydawniczych ufundowany przez partnerów serwisu.

Jak głosować?

Głosować można do 21 czerwca na stronie www.granice.pl/bibliotekiAby oddać głos, należy wpisać miasto, w którym znajduje się wybrana biblioteka, a następnie kliknąć przycisk „Głosuję" obok nazwy wybranej biblioteki. Każdy czytelnik może zagłosować tylko na jedną bibliotekę dziennie.

Zachęcamy do oddawania głosów na Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach im. Jerzego Pilcha. Udział w głosowaniu jest bezpłatny.

„Najlepsza biblioteka w Polsce” – o co chodzi?

Biblioteki – miejskie, gminne czy szkolne – to istotne miejsca w sercach wielu czytelników. To właśnie dzięki działalności bibliotek wielu miłośników literatury ma szansę na zapoznanie się z wydawniczymi nowościami, ale także na udział w interesujących spotkaniach autorskich, klubach książki czy aktywnościach kulturalnych. Doceniając istotną rolę bibliotek, serwis Granice.pl postanowił zorganizować plebiscyt skierowany właśnie do nich – cichych bohaterów życia literackiego.

W ciągu najbliższych miesięcy serwis będzie również prezentować biblioteki szczególnie aktywnie działające na rzecz lokalnej społeczności, tak, by plebiscyt stał się źródłem inspiracji i wymiany doświadczeń dla bibliotekarzy z całej Polski.