Zagraniczni goście poznali turystyczne walory Kielc

Co warto zobaczyć w Kielcach, oraz jakie są wyróżniki i największe walory stolicy województwa świętokrzyskiego? Odpowiedzi na te pytania usłyszeli goszczący w Świętokrzyskiem przedstawiciele uniwersytetów z pięciu krajów tj.: Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Belgii oraz Polski.

Grupa gości przyjechała do Kielc w związku z kooperacją Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach nawiązaną w międzynarodowym projekcie (E+DIETing_LAB) Digital Lab for Education in Dietetics combining Experiential Learning and Community Service w ramach Programu Erasmus+ Partnerstwa współpracy dla szkolnictwa wyższego.

Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnych narzędzi cyfrowych stosowanych w nauczaniu dietetyki, opartych na uczeniu się przez doświadczanie oraz z wykorzystaniem nowoczesnych i skutecznych narzędzi cyfrowych takich jak np. awatary, platforma Moodle czy sztuczna inteligencja. Zamierzonym efektem jest wsparcie kształcenia studentów dietetyki i skuteczne diagnozowanie oraz stosowanie terapii w chorobach związanych z zaburzeniami metabolicznymi.

Goście z zagranicy podczas spotkania zwiedzili Collegium Medicum UJK, gdzie kształcą się studenci kierunku dietetyka, a także wysłuchali prezentacji o mieście Kielce, wygłoszonej przez przedstawiciela Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. Ponadto obejrzeli premierę anglojęzycznej wersji filmu pt. „Dokąd na urlop? Kielce!”, przygotowanego we współpracy Biura Promocji z Telewizją Turystyki Kulturowej „Polska na weekend TV”.

Powrót na początek strony