Zajęcia dla rodziców z małymi dziećmi w Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy rozpoczęło realizację nowego cyklu zajęć pn. "Kołysz bujaj i przytulaj" skierowanego do rodziców z małymi dziećmi. Jego celem jest przede wszystkim wspieranie integracji sensorycznej maluchów. Warto ją rozpocząć jak najwcześniej, aby dziecko rozwijało się prawidłowo psychicznie i fizycznie.

Przy odrobinie czasu i chęci rodzice są w stanie stymulować poszczególne zmysły dzieci w warunkach domowych. Ważne jest, aby jednak robić to świadomie i pamiętać o pewnych zasadach. Na zajęciach w Muzeum opiekunowie poznają zabawy i różne inne aktywności, które pozwolą im świadomie wspierać rozwój swoich pociech. Przy udziale specjalistów będą mieli okazję odkrywać funkcjonowanie dziecięcego świata zmysłów od pierwszych dni życia. Szczegóły projektu przedstawiono podczas konferencji prasowej.

- "Kołysz, bujaj i przytulaj" jest "młodszym konceptem" projektu Buduj swój emocjonalny dobrostan w Muzeum Zabawek i Zabawy, uwzględniającym potrzeby najmłodszych dzieci, a zarazem umożliwiającym rodzicom skorzystanie z praktycznej wiedzy specjalistów - mówi dr Ilona Daria Dyktyńska, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.

Muzeum realizuje projekt w okresie marzec - czerwiec 2023 r. Zajęcia "Kołysz, bujaj i przytulaj" kierowane są do opiekunów i ich dzieci w wieku 0-12 miesięcy oraz 2-3 lata. Pierwsze zajęcia poprowadziła Izabela Dudek-Pękala - fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej z kieleckiej poradni Engram. Podzieliła się z rodzicami swoją wiedzą praktyczną, a także pokazała przykłady kreatywnych zabaw i ćwiczeń stymulujących zmysł równowagi.

Harmonogram kolejnych spotkań:

19 kwietnia - Wokół kołyski – o usypianiu i korzyściach płynących ze śpiewania dziecku do snu. Opiekunowie będą mieli okazję m.in. poznać tradycyjne świętokrzyskie pieśni kołyskowe.

  • godz. 10:30 - 12:00 zajęcia dla opiekunów z dziećmi w wieku 0-12 miesięcy
  • godz. 13:00 - 14:30 zajęcia dla opiekunów z dziećmi w wieku 2-3 lata

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja pod nr tel. 690 559 979 

10 maja – warsztaty z wykorzystaniem logorytmiki – metoda, która umożliwia zaktywizowanie zarówno sfery słuchowej i ruchowej dziecka, wspierająca kształtowanie właściwej mowy w okresie jej rozwoju.

czerwiec – teatrzyk sensoryczny, zabawy sensoryczne z wykorzystaniem metody dramy, która jednocześnie angażuje emocje, ciało i wyobraźnię dzieci, rozwija ekspresję i komunikację, wspiera proces socjalizacji.

70x100cm_kwiecień.jpg

Powrót na początek strony