Zakochaj się w jesiennym Ogrodzie. Ostatnie dni na odwiedziny

Wrzosy, dalie, „marcinki” i szumiące, ozdobne trawy. Ogród Botaniczny w Kielcach o każdej porze roku zachwyca. Teraz kolorami polskiej, złotej jesieni - czerwonym, brązem i żółtym.

Bramy Ogrodu będą czynne do 30 października w godzinach od 10 do 18 (ostatnie wejście na teren Ogrodu na godzinę przed zamknięciem).

Botaniczna atrakcja Kielc cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Już teraz padł rekord odwiedzin. W ubiegłym roku, 50 tysięcy osób zdecydowało się spacerować i odpoczywać wśród wspaniałych roślin. W tym roku, podkreślamy na kilka dni przez zamknięciem, było do Ogrodu wybrało się prawie 54 tysiące fanów relaksu na łonie natury.    

- Zapraszamy serdecznie do odwiedzin i podziwiania jesiennej odsłony Ogrodu. Dzięki pogodzie wspaniale prezentują się dalie. Można podziwiać także astry, tak zwane „marcinki”, które są ozdobą rabat jeszcze w listopadzie. Polecamy wizytę wśród wrzosów, które nadal kwitną. W Ogrodzie można też odpocząć przy szumie traw ozdobnych – opowiada dr Bartosz Piwowarski, z-ca kier. Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Przypominamy, że w ostatnim czasie powstały także unikalne, prawdopodobnie jedyne tego typu w Polsce – rabaty w kształcie kontynentów. Polecamy też odwiedzić zakątek śródziemnomorski.

Ogród Botaniczny znajduje się na południowo-wschodnich zboczach góry Karczówka (339 m n.p.m.), u zbiegu ulic Karczówkowskiej i Jagiellońskiej. Na 11 hektarach znajduje się kilka działów roślin, które obejmują ponad 30 kolekcji.

Powrót na początek strony