Załatw sprawę w Wydziale Komunikacji - wszystko w jednym miejscu

W jednym miejscu zgrupowane dane kontaktowe, informacje dotyczące sposobu załatwiania danych spraw oraz dokumenty do pobrania. Uruchomiona została osobna podstrona dedykowana zadaniom realizowanym przez Wydział Komunikacji.

A w poszczególnych sekcjach - sprawy i formularze z zakresu pracy Biura Rejestracji Pojazdów, Biura Praw Jazdy oraz Stanowiska do spraw Transportu, a także informacje o opłatach. Podstrona łączy się ponadto z kilkoma stronami rządowymi i wyszukiwarkami, dzięki którym można sprawdzić czy jest już do odbioru nasz dowód rejestracyjny lub prawo jazdy, jaka jest historia danego pojazdu, ile mamy punktów karnych. Za pośrednictwem kolejnej podlinkowanej strony można także zgłosić nabycie lub zbycie pojazdu. Strona łączy się ponadto z platformą Internetowego umawiania wizyt.

A skoro mowa o umawianiu się na wizytę w Wydziale Komunikacji, to podobnie, jak w wielu innych sprawach w dobie pandemii trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość. - Są miejsca, ale w określonej liczbie. Zarówno terminy przeznaczone do rezerwacji przez Internet, jak i te - zajmowane telefonicznie bardzo szybko się „rozchodzą”. Wizyty rezerwowane internetowo są zajmowane przez naszych klientów zazwyczaj w ciągu 2 - 3 minut, natomiast w ciągu pół godziny, najdalej do godziny można się zapisać telefonicznie. Po prostu jest znacznie więcej potrzeb, niż wolnych miejsc i możliwości personalnych  - wyjaśnia Grzegorz Witkowski zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Kielce.

 

Co zatem należy zrobić, aby w tej sytuacji umówić się na wizytę?

-  Należy punktualnie o godzinie 7.30 wybrać sobie datę, a także godzinę wizyty i  możliwie najszybciej wpisać w formularz imię i nazwisko oraz wkleić wcześniej skopiowany adres e-mail, co uchroni przed ewentualną pomyłką - informuje Grzegorz Witkowski.  - Niestety często zdarzają się przypadki, że ktoś w pośpiechu poda adres mailowy z błędami, a wtedy nie dostaje potwierdzenia i rezerwacja przepada. Tak wizyta wraca do puli i może być zajęta przez kogoś innego - wyjaśnia wicedyrektor Wydziału Komunikacji.

- Proszę, by w sytuacji, gdy wiemy już, że nie wykorzystamy danej wizyty, zgłosić to, aby wróciła do puli i mógł skorzystać z niej ktoś inny - apeluje Grzegorz Witkowski. Rezygnacji z rezerwacji terminu można dokonać mailowo (grzegorz.witkowski@um.kielce.pl) lub telefonicznie (41 3676231).

W przypadku braku terminów prosimy spróbować ponownie w następnym dniu roboczym lub skontaktować się telefonicznie pod numerem 41 36-76-099.

 

Podstrona Wydziału Komunikacji będzie na bieżąco rozbudowywana.

Powrót na początek strony