Zbieranie wniosków do planu ogólnego wydłużone o dwa tygodnie

Prezydent Miasta Kielce informuje o wydłużeniu terminu składania wniosków do sporządzanego projektu planu ogólnego Miasta Kielce oraz prognozy oddziaływania na środowisko do 15 marca 2024 roku.

Oczekiwania i pomysły dotyczące konkretnej nieruchomości lub rozwoju całości albo części miasta można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronie Idea Kielce oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wniosek można wypełnić i przesłać do Urzędu Miasta Kielce na trzy sposoby. Za pomocą formularza online dostępnego na stronie www.konsultacje.kielce.eu.

Wydrukowany i wypełniony formularz w formie papierowej należy dostarczyć pod adres: Urząd Miasta Kielce, Rynek 1, 25-303 Kielce.

Z kolei w formie dokumentu elektronicznego wypełniony wniosek można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres prezydent@um.kielce.pl lub poprzez E-PUAP pod adresem skrzynki https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/g94m13lgvz.

W razie pytań można kontaktować się z Biurem Planowania Przestrzennego: tel. 41 36 76 361, e-mail: bpp@um.kielce.pl.

Plan ogólny sporządzony zostanie dla całego miasta z wyłączeniem terenów zamkniętych. Powstanie całkiem nowy, strategiczny akt planowania przestrzennego dla całego miasta. Na jego podstawie wydawane będą m. in. decyzje takie jak: warunki zabudowy i pozwolenia na budowę. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz decyzje o warunkach zabudowy będą musiały być z nim zgodne.

Plakat POG_zm_terminu.jpg

harmonogram_zm_terminu.jpg