Zgłaszanie kandydatów do tegorocznej nagrody Per Artem Ad Deum

Jeszcze do 28 lutego można zgłaszać kandydatów do nagrody Per Artem Ad Deum 2022. Wyróżnienie przyznawane jest od 2005 roku przez Papieską Radę ds. Kultury podczas Wystawy SACROEXPO w Targach Kielce.

Medalem Papieskiej Rady ds. Kultury nagradzani są wybitni artyści, którzy przyczyniają się do rozwoju sztuki, jednocześnie zbliżając ludzi do Boga. Papieska Rada ds. Kultury, utworzona została z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, a Targi Kielce to jedyne miejsce na świecie, gdzie przyznawane jest to zaszczytne wyróżnienie.

- Per Artem Ad Deum to wyjątkowa, honorowa nagroda o międzynarodowym charakterze. Uroczystość co roku przyciąga do Kielc wybitnych artystów z całego świata - podkreśla prezes zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń.

W kieleckim ośrodku wystawienniczym doceniono już działalność artystyczną 30. laureatów, w tym m.in. Ennio Morricone, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Pendereckiego, Antoniny Krzysztoń, Wojciecha Kilara, Wincentego Kućmy, Leszka Mądzika, Arvo Pärta, Pawła Łukaszewskiego, Leszka Sosnowskiego i Jerzego Skąpskiego oraz Ernesta Brylla.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin zgłaszania kandydatów dostępny jest na stronie perartemaddeum.com

Gala Per Artem Ad Deum – nieodłączny element Wystawy SACROEXPO

Uroczysta gala Per Artem ad Deum od ponad 15 lat towarzyszy Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Święto branży sakralnej, oprócz bogatej oferty produktów i wyjątkowych wydarzeń towarzyszących, jest okazją do wymiany doświadczeń i poznania aktualnych trendów. Tegoroczna edycja święta branży sakralnej odbędzie się od 6 do 8 czerwca 2022 roku w Targach Kielce.

Powrót na początek strony