Zgubiłeś rower, telefon, a może klucze? Sprawdź czy nie ma ich w Biurze Rzeczy Znalezionych

Lista rzeczy znalezionych na terenie Kielc jest długa, to ponad 220 pozycji. Telefony, tablety, zegarki i wiele innych przedmiotów, których wartość przekracza 100 złotych, można odnieść do Biura Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta przy ulicy Strycharskiej 6, pokój 104. Zguby przechowywane są w depozycie przez dwa lata.

Do Biura Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta Kielce trafiają przedmioty dostarczane przez osoby prywatne, ale również policję, Straż Miejską czy Zarząd Transportu Miejskiego. Pracownicy biura dokonują rejestracji przedmiotów, w opisie zawarte są m.in. dane znalazcy. Rejestr rzeczy znalezionych dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Kielce w zakładce Dla Mieszkańca/Załatw sprawę/Biuro Rzeczy Znalezionych. Informacje można uzyskać również pod nr tel. 41 36 76 512 w godzinach 7:30 – 15:00.

- Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją rzecz wówczas może się do nas zgłosić, wypełnić odpowiedni protokół, w którym szczegółowo opisze daną rzecz, a my po dokonaniu weryfikacji sporządzamy odpowiednie dokumenty i wydajemy zgubę -  tłumaczy Jacek Treter z Referatu Gospodarowania, Obsługi i Dozoru Mienia UM Kielce.

Rzeczy przechowywane są w magazynie, albo w depozycie banku do czasu odbioru przez osobę uprawnioną lub przez znalazcę po spełnieniu warunków przewidzianych w przepisach, a także sprzedaży lub likwidacji nieodebranego depozytu.

- Te rzeczy są przechowywane przez dwa lata, a jeżeli nikt się nie zgłosi, żeby je odebrać, to wówczas niektóre przedmioty są poddawane utylizacji. Dotyczy to przede wszystkich sprzętu elektronicznego, który zawiera dane wrażliwe. Natomiast pozostałe rzeczy, w tym m.in. rowery, często przekazywane są np. potrzebującym – mówi Jacek Treter z Referatu Gospodarowania, Obsługi i Dozoru Mienia UM Kielce.

Najczęstsze zguby to m.in. portfele, pieniądze, telefony, laptopy oraz rowery. W tej chwili w depozycie znajduje się 20 jednośladów, a także wózek dziecięcy.

Obecnie na liście rzeczy znalezionych na terenie Kielc jest 227 przedmiotów. Zasady funkcjonowania Biura Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta Kielce określa m.in. ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych oraz regulamin działalności Biura.

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Regulamin Biura Rzeczy Znalezionych.pdf PDF 1.67 MB