Złote gody polsko-duńskiej pary w Kielcach

Państwo Gitte Sondergaard-Marcinkowska i Karol Marcinkowski dokładnie 50 lat temu zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kielcach. Mimo że zaraz po ślubie wyjechali z kraju i zamieszkali w Danii swój jubileusz „złotych godów” wraz z rodziną chcieli świętować w Polsce. Z tej okazji odwiedzili dziś kielecki ratusz i spotkali się z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, który złożył im serdeczne życzenia i gratulacje.

W uroczystym spotkaniu z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą i sekretarzem miasta Szczepanem Skorupskim udział wzięli również: siostra pana Karola, Halina wraz z córką Izabelą i wnuczkiem Adamem, którzy na co dzień mieszkają w Kielcach, a także córki pana Karola i pani Gitte wraz z rodzinami. Najmłodszym uczestnikiem uroczystości był półtoraroczny wnuczek Lui.

- W tym wyjątkowym dniu małżonkom życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z życia oraz siły do pokonywania wszelkich trudności - mówił prezydent.

Sentymentalna podróż z Danii do Kielc państwa Gitte i Karola rozpoczęła się kilka dni temu, wraz z bliskimi odwiedzili kilka polskich miast, Kielce oraz Góry Świętokrzyskie.

Powrót na początek strony