Złote Jodły przyznane, zespół z Winnicy nagrodzony

Koncert galowy pt. „Kielce by night” w amfiteatrze na Kadzielni zakończył Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Tegoroczny, 46. zgromadził kilkuset uczestników z Polski i z zagranicy, Ukrainy i Kanady.

 

Prezentację wokalistów, tancerzy, zespołów wokalno – instrumentalnych i innych młodych artystów poprzedziła miła ceremonia wręczenia nagród: Złotych, Srebrnych i Brązowych Jodeł. Wśród wręczających te statuetki znalazł się gospodarz miasta, prezydent Bogdan Wenta.

 

Złotej Jodły powędrowały m.in. do Kanady, do zespołu „Lechowia” z Toronto, do Łodzi („dla „Pędziwiatrów”), do Mirca (dla zespołu „Happy”), do Koła („Wartaki” ) oraz do Kielc („What’s Up”).

 

Koncert galowy na widownię przyciągnął nie tylko Kielczan czy uczestników Festiwalu, ale liczne grono gości z niemal całej Polski.

Chór "Kwait Podola" z partnereskiej Winnicy otrzymał wyróżnienie Srebrnej Jodły w kategori Inne Formy Muzyczne w tym Chóry.

 

Partnerem generalnym Festiwalu, organizowanego przez Chorągiew Kielecką Związku Harcerstwa Polskiego przy wsparciu Domu Kultury „Białogon”, było Miasto Kielce.

 

Relacja z wydarzenia dostępna jest w Internetowej Telewizji Kielce.

Powrót na początek strony