Zmiana na stanowisku szefa świętokrzyskiej policji

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyło się pożegnanie nadinsp. Jarosława Kalety, który od 2021 roku pełnił funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji, a obecnie odchodzi na emeryturę oraz powitanie nowego szefa świętokrzyskiej policji, którym został insp. Grzegorz Napiórkowski. Gościem wydarzenia był prezydent Kielc Bogdan Wenta, jego zastępca Bożena Szczypiór oraz Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta Kielce.

Nadinspektor Jarosław Kaleta ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest doktorem nauk społecznych. Do Policji wstąpił w 1992 roku. Służbę zaczynał w pionie prewencji w Mysłowicach. Przez wiele lat był związany ze Szkołą Policji w Katowicach. W latach 2010-2016 był jej komendantem. W maju 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, a w 2021 roku na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Od 6 stycznia funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach bedzie pełnił insp. Grzegorz Napiórkowski, który służbę zaczął 16 listopada 1994 roku w plutonie patrolowo-interwencyjnym policji w Wołominie. Potem przeszedł do wydziału kryminalnego tej komendy. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie został mianowany zastępcą naczelnika wołomińskich kryminalnych, a w początkach roku 2002 szefem tego pionu.

W roku 2008 trafił do Komendy Stołecznej Policji. Na początku do zespołu nadzoru wydziału kryminalnego. Potem został nieetatowym kierownikiem zespołu poszukiwań. Od 2010 roku pełnił obowiązki zastępcy naczelnika wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. W kwietniu 2016 został jego naczelnikiem. Ostatnio był szefem Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Powrót na początek strony