Zmiany w kierownictwie Miejskiego Zarządu Dróg

Karol Nowakowski jest od poniedziałku pełniącym obowiązki dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg. To jak instytucja będzie funkcjonować w nadchodzącym czasie, jakie ma plany inwestycyjne i jakie są oczekiwaniach wobec niej, przedstawiono w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

- Żeby móc skutecznie realizować politykę w zakresie infrastruktury drogowej, musimy mieć do tego odpowiednie narzędzia. Chcemy zmieniać działania w zakresie planowania oraz przeprowadzania remontów i inwestycji. Żeby to było możliwe, oprócz tej koordynacji i zmian strukturalnych, bardzo ważni są też ludzie, którzy będą odpowiadać za konkretne obszary – przekonuje prezydentka Kielc, Agata Wojda.

Karol Nowakowski dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg ds. inwestycji. Wcześniej był kierownikiem wydziału realizacji inwestycji.

- Miejski Zarząd Dróg to nie tylko ja, ale instytucja pełna świetnych ludzi, którzy podejmą się ważnej zmiany, a mianowicie postrzegania remontów i wykonywania nowych inwestycji drogowych. Wiemy jaki mamy stan dróg. Będziemy się starać, dzięki temu, że mamy nowe środki, blisko 7 milionów złotych, zrealizować nowe inwestycje – powiedział nowy p.o. dyrektora MZD.

Miejski Zarząd Dróg rozpoczął przygotowania pakietu dróg przeznaczonych do remontów nakładkowych. Wśród nich są m.in. ulice Jagiellońska i Radomska. W planach są również większe i mniejsze inwestycje, jak np. budowa połączenia al. Szajnowicza-Iwanowa z ul. Piekoszowską, co umożliwi otwarcie na tereny inwestycyjne oraz budowa ul. Nowosilnicznej, łączącej ul. Kozią i Warszawską.

- Będziemy też wdrażali nową technologię wykonywania mieszanek jednowarstwowych typu Jena, która ma za zadanie przyspieszyć przede wszystkim proces remontowy, poprzez ułożenie jednej warstwy nawierzchni, zastępując standardowe dwie warstwy konstrukcyjne – informuje Karol Nowakowski.

Miejski Zarząd Dróg ma ściśle współpracować z Biurem Mobilności Urzędu Miasta i innymi miejskimi jednostkami, np. Zarządem Transportu Miejskiego.

- Chcemy, aby nowe rozwiązania komunikacyjne, były szyte na miarę naszych potrzeb i naszych możliwości. Aby uwzględniały wszystkie priorytety w zakresie komunikacji i mobilności oraz odpowiadały oczekiwaniom mieszkańców – mówi Tomasz Zboch, dyrektor Biura Mobilności.

Miasto Kielce chce również zmienić sposób komunikacji w zakresie planowanych i realizowanych inwestycji. Wiąże się to też ze zmianą na stanowisku rzecznika prasowego MZD.

- Od 1 listopada tę funkcję będzie pełnił pan Marcin Januchta. To trudny i wymagający odcinek, dlatego będzie za niego odpowiedzialny człowiek z ogromnym doświadczeniem, świetnym spojrzeniem całościowym na miasto. Przed panem Marcinem stawiamy cele związane z intensyfikacją polityki komunikacyjnej Miejskiego Zarządu Dróg – poinformowała prezydentka Agata Wojda. – Jednocześnie dotychczasowy rzecznik, pan Jarosław Skrzydło zostanie merytorycznym pracownikiem Biura Mobilności, gdzie będzie służył swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie infrastruktury drogowej.