Zmiany w kursowaniu autobusów

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że od soboty 16 stycznia br. zostanie wdrożony kolejny etap zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach. Projekt reorganizacji siatki połączeń konsultowany był w ub. roku. Zmiany dotyczą autobusów linii 4, 14 oraz 109.

 

Linia nr 4:

Trasa autobusów linii 4 zostaje częściowo zmieniona. Wszystkie kursy w obie strony będą realizowane ulicą Krakowską, Pakosz i aleją Na Stadion.

 Linia 4.jpg

Zmieniony rozkład jazdy linii nr 4

 

Linia nr 14:

Autobusy linii 14 zostają przekierowane z ulicy Kaczmarka do Dworca Autobusowego i nie będą już obsługiwały odcinka Żelazna PKP – Żytnia – Kaczmarka – Krakowska Kadzielnia. Jednocześnie dla tej linii zostaje utworzony nowy wariant kursowania Dworzec Autobusowy – Zagórze, który obsługiwany będzie dodatkowym autobusem.

 Linia 14.jpg

Zmieniony rozkład linii nr 14

 

Linia nr 109:

Dla pasażerów dojeżdżających do i z Niestachowa oprócz przekierowania linii z ulicy Kaczmarka do Dworca Autobusowego, pozostała część trasy nie ulega zmianie. Autobusy w tej relacji nie będą kursowały do Zagórza. Ta relacja będzie obsługiwana wyłącznie dodatkowym wariantem w relacji Dworzec Autobusowy – Zagórze – Dworzec Autobusowy.

Trasa autobusów linii 109 zostaje skrócona do przystanku Morcinka / działki. Odcinek do Zagórza przez ulicę Wikaryjską nie będzie już obsługiwany przez linię 109. W związku ze skróceniem trasy zmianie ulegną godziny kursowania.

Linia 109.jpg

Zmieniony rozkład jazdy linii nr 109

Powrót na początek strony