Drogowcy rozpoczną prace na Paderewskiego. Zmiany w organizacji ruchu od 10 kwietnia

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od 10 kwietnia 2024 r., od godzin wieczornych (ok.23.30) firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na południowej części ul. Paderewskiego. To kolejny etap inwestycji polegającej na modernizacji 13 ulic w śródmieściu Kielc.

Na ulicy Paderewskiego na odcinku od ronda Giedroycia do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie także na całej długości ulicy Wspólnej. Na ulicy Paderewskiego objętej robotami budowlanymi obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania pojazdów.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą około pięć miesięcy.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu także autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały na częściowo zmienionych trasach. 

Od czwartku 11 kwietnia 2024 roku dla autobusów linii 25, 31, 35, 102 i 107 jadących od Ronda Herlinga-Grudzińskiego w kierunku ulicy Żytniej zostaje czasowo (do odwołania) zmieniona trasa przejazdu oraz godziny odjazdów. Będą kursowały ulicami Czarnowską, Żelazną i dalej według właściwej trasy przez Grunwaldzką. Nie będą obsługiwały przystanków przy Paderewskiego oraz Żytniej. Natomiast autobusy linii 36 będą kursowały ulicami Czarnowską, Żelazną, Żytnią i dalej według właściwej trasy przez Kaczmarka.

Uwaga! Dla autobusów jadących od ulicy Żytniej i Ogrodowej do Ronda Herlinga-Grudzińskiego trasa przejazdu nie ulega zmianie.

Rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie Zarządu Transportu Miejskiego

Powrót na początek strony