Zmiany w organizacji ruchu na ul. Solnej i Równej

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od środy, 3 kwietnia br. firma Strabag planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ulicach Solnej i Równej w związku z realizacją inwestycji polegającej na modernizacji 13 ulic w śródmieściu Kielc.

Roboty w ramach zadania „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc” rozpoczęły się w ubiegłym roku. Drogowcy pracują m.in. na ul. Nowy Świat, bp. Kaczmarka, Złotej i Śniadeckich.

Ulica Równa

Zmiany będą wprowadzone 3 kwietnia od godzin wieczornych, ok. 20:00. Na łączniku od starodroża ul. Żytniej do ul. Równej oraz na ul. Równej od łącznika do skrzyżowania z ul. Paderewskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Na całej długości ul. Równej po obu jej stronach obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania pojazdów.

Objazd do ul. Równej odbywał się będzie przez rondo Giedroycia, ul. Żytnią i starodrożem ul. Żytniej.

Utrudnienia na ul. Równej potrwają około jednego miesiąca.

Ulica Solna

Zmiany zostaną wprowadzone 3 kwietnia w godzinach wieczornych, ok. 20:30. Ulica Solna zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na dwóch odcinkach od strony ulicy Paderewskiego oraz ul. Staszica. Ruch w tych obszarach będzie sterowany ręcznie przez pracowników budowy lub sygnalizacją świetlną.

Utrudnienia na ul. Solnej potrwają około jednego miesiąca.

Zadanie „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc” jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zakłada przebudowę ulic: Paderewskiego, Równej, Złotej, Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Seminaryjską do skrzyżowania z ul. Zagórską), Głowackiego, Nowy Świat, Silnicznej, bp. Kaczmarka (od skrzyżowania z ul. Karczówkowską do skrzyżowania z ul. Krakowską), Solnej, Panoramicznej (od budynku nr 3 do działki 131/10), Seminaryjskiej (od skrzyżowania z ul. Wesołą do skrzyżowania z ul. Tarnowską), Śniadeckich oraz al. IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z Warszawską do skrzyżowania ze Starodomaszowską.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 70,5 mln zł. Dofinansowanie wynosi 61 750 000 zł, a pozostała część to wkład własny Miasta Kielce.

Zakończenie modernizacji 13 ulic w Śródmieściu - jako całego projektu - planowane jest we wrześniu 2025 roku. Po zakończeniu robót na poszczególnych ulicach będą one udostępnianie niezwłocznie użytkownikom.  

Powrót na początek strony