Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

Zwiedzanie dworca, występy artystyczne, a także widowisko światło-dźwięk. To tylko niektóre atrakcje otwarcia Centrum Komunikacyjnego w Kielcach, które odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia.

Program dotyczący uroczystego otwarcia Centrum Komunikacyjnego na konferencji prasowej przedstawili: Bogdan Wenta prezydent Kielc, Arkadiusz Kubiec zastępca prezydenta Kielc, Barbara Damian dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego oraz Dariusz Makaruk artysta viedeomappingu.

Uroczyste otwarcie dworca z udziałem zaproszonych gości rozpocznie się o godzinie 13.00, a od 17.00 do 19.00 będzie można zwiedzać zmodernizowany obiekt. W tym czasie w strefie pokazów odbędą się warsztaty i występy przygotowane przez miejskie instytucje kulturalne.

Wieczorem również dużo się będzie działo. Dla kielczan zagrają kielczanie – na scenie z ograniczoną liczbą widzów wystąpi zespół Mafia. Gwoździem programu będzie widowisko światło-dźwięk, przygotowane przez pochodzącego z Kielc, światowej sławy artystę videomappingu Dariusza Makaruka. Widowisko rozpocznie się o godzinie 21.00.

W Centrum Komunikacyjnym do zrobienia pozostała już tylko kosmetyka. Gotowa jest też fontanna w formie przystanku, która przenosi nas w lata 70-te XX wieku, czyli w czasy powstania  kieleckiego spodka. Wewnątrz montowane są ostatnie elementy wyposażenia. To będzie jeden z najnowocześniejszych dworców autobusowych w Polsce, w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jak informuje dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Barbara Damian, do 12 sierpnia firma Budimex ma czas na zakończenie prac i rozpocznie się odbiór inwestycji, a 1 września z dworca odjadą pierwsze autobusy.

Inwestycja pn.  Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów (przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12 w Kielcach) stanowi jedno z dziewięciu zadań realizowanych w ramach projektu: Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach.

Projekt wart ponad 68 mln zł, uzyskał dofinansowanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

 POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg

Powrót na początek strony