Znamy laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu „Scena dla Ciebie”

Milena Konieczna z Nowogrodźca na Dolnym Śląsku zdobyła Grand Prix pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu „Scena dla Ciebie” 2024 organizowanego przed Dom Kultury Zameczek. Finaliści zaprezentowali się przed jury i publicznością podczas koncertu na kieleckim Rynku ostatniego dnia Święta Kielc.

Milena Konieczna wykonała utwór napisany przez siebie. – To bardzo szczególna chwila, bo ktoś docenił to, co tworzę. Moje utwory są bardzo osobiste. Dziękuję – mówiła wzruszona zwyciężczyni Festiwalu.  

Komisja kwalifikacyjna spośród nadesłanych 135 prezentacji wokalistów, 6 prezentacji małych form wokalnych i 14 prezentacji zespołów wokalno-instrumentalnych zakwalifikowała do koncertu finałowego 28 młodych artystów – 21 wokalistów, 4 małe formy wokalne i 3 zespoły wokalno-instrumentalne. Zgłoszenia napłynęły m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa czy Wrocławia.

- To świetni brzmi, że młodzi i zdolni przyjeżdżają do Kielc, a my potrafimy ich docenić i nagrodzić. Oni pojadą później w świat i będą mówić jak tu jest bardzo fajnie. Wszystkim laureatkom i laureatom dziękuję i gratuluję – mówiła prezydentka Kielc Agata Wojda.

LISTA LAUREATÓW I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU „SCENA DLA CIEBIE”

WOKALIŚCI

Kategoria wiekowa 11-14 lat

III miejsce – Małgorzata Pilzak

II miejsce – Wiktoria Syrek

I miejsce – Lena Małodzińska

Kategoria wiekowa 15-19 lat

III miejsce – Marika Kowalska

II miejsce – Daria Salamon

I miejsce – Natalia Jamka

Kategoria wiekowa 20-26 lat

III miejsce – Julia Kamińska

II miejsce – Zuzanna Ziętal

I miejsce – Emilia Haba

FORMY WOKALNE

III miejsce – MY 5

II miejsce – Kwartet Sami

I miejsce – Kwartet Laajk

ZESPOŁY WOKALNO-INSTRUMENTALNE

III miejsce – Rosy Cheeks

II miejsce – Antyrefleks

I miejsce – Zespół Aleksandra Król i Martyna Ruchel

Jury postanowiło także wyróżnić: Klaudię Kiczor, Klaudię Kaletę i Urszulę Zubek.

Celem Festiwalu jest promocja młodych wykonawców z całej Polski w dziedzinie wokalnej i muzycznej. Rozwijanie zainteresowań kulturotwórczych wśród młodzieży oraz pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych.

Partnerzy I Ogólnopolskiego Festiwalu „Scena dla Ciebie” 2024:

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pińczowskie samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie i Koneckie Centrum Kultury w Końskich.

Powrót na początek strony