Znamy laureatów piątej edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową

Przedstawiciele dużych i prężnie działających firm ocenili prace absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej. Wyłoniono 17 finalistów, którzy oprócz nagród pieniężnych, zyskali możliwość zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom.

Konkurs na najlepsze prace – licencjackie, inżynierskie bądź magisterskie – zorganizowany został po raz piąty przez Politechnikę Świętokrzyską we współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym. W tym roku prace oceniano w 14 dziedzinach od informatyki po inżynierię środowiska i transport. W sumie na konkurs wpłynęło ich 110. Zwycięzcy otrzymali 1 tys. zł nagrody oraz możliwość nawiązania współpracy z cenionymi przedsiębiorcami. Łączna pula nagród wyniosła 14 tys. zł.

- Takie przedsięwzięcia są potrzebne. Cieszy fakt, że nasi studenci są ambitni i jeszcze w trakcie nauki wiedzą czego chcą, rozwijają się w kierunkach, z którymi chcą związać zawodową przyszłość - powiedział wiceprezydent Marcin Chłodnicki. Dodał, że dla władz miasta ważne jest, by łączyć młodych ludzi z przedsiębiorcami. - Biznes potrzebuje nie tylko nowych, wyspecjalizowanych kadr, ale także świeżych, innowacyjnych pomysłów na rozwój - podkreślił wiceprezydent.

- Jest mi niezmiernie miło, że po raz piąty Kielecki Park Technologiczny ma przyjemność współorganizować z Politechniką Świętokrzyską Konkurs na pracę dyplomową. To świetna okazja do tego, aby połączyć środowisko biznesowe z akademickim. Ocena prac dyplomowych przez przedsiębiorców – praktyków z poszczególnych dziedzin, to z pewnością dla studentów, absolwentów bardzo ważny aspekt, który daje im wymierną korzyść – uznanie od  ekspertów branżowych i nagrodę finansową - mówi Justyna Lichosik, Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

- To wyjątkowy konkurs, bo ocena napisanych prac inżynierskich i magisterskich jest zewnętrzna, dokonana przez przedsiębiorców z regionu i nie tylko – podsumował prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Odlewnie Polskie, IOZE Group, Mostostal Kielce, Progress Eco, ZPUE, DS Smith, Industria, Promost Consulting, Infover, MAN Bus, Transition Technologies Psc, IT Control, KH-Kipper i Vitrintec - to firmy, które w tym roku dołączyły się do przedsięwzięcia.