Znani kielczanom społecznicy nominowani do tytułu „Gwiazda Możliwości”

Wolontariuszka Marta Sawicka-Jaworska oraz sportowiec Andrzej Janowski z Kielc znaleźli się w gronie kandydatów do tytułu „Gwiazda Możliwości”. To ogólnopolski plebiscyt Fundacji Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium, którego celem jest wyróżnienie wyjątkowych ludzi, którzy przełamują bariery i działają na rzecz lokalnych społeczności. Do tegorocznej edycji nominowano 41 osób, w tym 2 związane z Kielcami.

Zgodnie z ideą Konkursu 15 finalistów wyłonionych w drodze głosowania on-line otrzyma możliwość rozwoju własnych kompetencji w postaci szkolenia tematycznego ufundowanego przez Firmę Szkoleniową Heuresis oraz szkolenie z Budowania Marki Osobistej ufundowane przez firmę Darnet Social Media Marketing & Business Trainings.

Natomiast 3 laureatów wyłonionych spośród Finalistów przez Kapitułę Konkursu zostanie uhonorowanych tytułem oraz statuetką „Gwiazda Możliwości” w swojej kategorii. Ponadto laureaci otrzymają kompleksowy program rozwojowy ufundowany przez Firmę Szkoleniową Heuresis, biznesową sesję zdjęciową i inne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Do tegorocznej edycji konkursu Miasto Kielce zgłosiło 2 kandydatów w 2 kategoriach:

- Wolontariusz Wielkiego Serca - Marta Sawicka- Jaworska. To kategoria dedykowana ludziom bezinteresownym, mającym wielkie serca i angażującym się w pomoc innym. Pandemia Covid-19 i wojna na Ukrainie pokazały, że w naszym kraju nie brakuje osób aktywnych, wrażliwych na krzywdę drugiego człowieka.

- Zwyciężający Pomimo Barier - Andrzej Janowski. To kategoria dedykowana aktywnym osobom niepełnosprawnym, które biorą los w swoje ręce. Pokazują innym, jak mimo ograniczeń można uczynić życie pełniejszym. Swoją społeczną postawą, aktywnością i zaangażowaniem są przykładem i źródłem motywacji.

Głosowanie na osoby nominowane do tytułu „Gwiazda Możliwości” w kategoriach: Wolontariusz Wielkiego Serca, Zwyciężający Pomimo Barier i Bohaterska Uchodźczyni trwa do 15 kwietnia. W obrębie każdej kategorii można oddać 3 głosy. Więcej na stellavirium.org

Marta Sawicka-Jaworska aktywistka społeczna, koordynatorka pierwszego Punktu Pomocy Humanitarnej działającego przy ul. Paderewskiego 49/51 w Kielcach i świadczącego pomoc rzeczową na rzecz Ukraińców. Odpowiedzialna za przyjmowanie i wydawanie darów oraz organizację pracy wolontariuszy m.in. z kieleckich szkół i klubów seniora. Laureatka Nagrody Miasta Kielce za 2022.

Andrzej Janowski były zawodnik kieleckich klubów sportowych, a obecnie trener, instruktor i organizator zajęć sportowych i zawodów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością. Od kilkunastu lat sam jeździ na wózku. Prowadzi szkolenia dla sędziów i wolontariuszy, propaguje aktywność fizyczną, projektuje przedmioty oraz urządzenia ułatwiające wyjście niepełnosprawnym z domu. Laureat nagrody „Czyste serce 2019”, laureat konkursu #BeActive Awards 2019, wyróżniony w konkursie „Lodołamacze 2019”.

Powrót na początek strony