Zobacz co powstało z unijnym wsparciem

Podróż przez dzieje Ziemi i do ery dinozaurów, wizyta w świecie energii, zwiedzanie pracowni i gra miejska. Weź udział w X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Dzięki ogólnopolskiej akcji promocyjnej można poznać projekty zrealizowane z pomocą dotacji unijnych. W tym roku największa impreza Funduszy Europejskich odbędzie się od 12 do 14 maja.

CK Technik pokaże pracownie

12 i 13 maja w godz. 8-15 każdy będzie mógł zajrzeć do pracowni jednej z najnowocześniejszych szkół zawodowych, która kształci specjalistów i współpracuje z największymi firmami w regionie – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Chętni zajrzą do nowoczesnych pracowni m.in. pojazdów hybrydowych i elektrycznych czy technik szycia. Gratką dla miłośników motoryzacji będzie premiera nowej ekspozycji w sali muzealnej Stowarzyszenia SHL Historia i fakty.

Wydarzenie jest bezpłatne. Nie są konieczne zapisy.

Odkrywaj, eksperymentuj, doświadczaj energii

Energetyczne Centrum Nauki Industria zaprasza 13 i 14 maja od godz. 10 do 16:45 wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czy siłą mięśni można uruchomić ważący 750 kg kołowrót i dlaczego elektrownie wiatrowe buduje się często na morzem. Każdy kto odwiedzi wystawę w ECN może wygenerować silny wiatr i wywołać sztorm. Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich bilety na interaktywną wystawę będzie kupić z 20% zniżką. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Na Wietrzni podróż do przeszłości

13 i 14 maja można będzie spędzić także w Centrum Geoedukacji na wystawie prezentującej dziedzictwo geologiczne Gór Świętokrzyskich wraz z kinem-kapsułą czasu. W podróż po dziejach ziemi zabiorą  zwiedzających interaktywne stanowiska. Na wystawie czasowej można zobaczyć grafiki dinozaurów i gadów, które zamieszkiwały prehistoryczne lądy w erze mezozoicznej autorstwa Joanny Kobierskiej. Wstęp jest wolny i nie trzeba rezerwować miejsc. Ostatnie wejścia na godzinę przed zamknięciem, o godz.15.

Europejskie wyzwanie dla ciekawskich

Europe Direct Kielce zaprasza 13 maja do udziału w IV edycji Europejskiej Gry Miejskiej. Chętni pospacerują po mieście, poszukają wyznaczonych punktów kontrolnych po drodze rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania dotyczące Unii Europejskiej. Wystarczy zebrać drużynę (1-4 osoby) i zarejestrować ją na: europedirect-kielce@wp.pl lub tel. 41 344 50 01 do 11 maja.

Wszystkie wydarzenia organizowane z okazji DOFE na www.dniotwarte.eu.

Powrót na początek strony