Żołnierze z Bukówki uczcili Święto Wojska Polskiego

W poniedziałek, 14 sierpnia w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego oraz rocznicą Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, administracji rządowej, samorządowej oraz służb mundurowych. Władze Kielc reprezentowała wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Święto Wojska Polskiego, przypadające 15 sierpnia, zostało ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w czasie wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r.

Na kieleckiej Bukówce obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęła msza święta w kaplicy na terenie jednostki. Główne uroczystości odbyły się na Placu Apelowym, a rozpoczęło je podniesienie flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

Wiceprezydent Bożena Szczypiór, w imieniu prezydenta Bogdana Wenty, odczytała list gratulacyjny skierowany do dowództwa oraz żołnierzy kieleckiej jednostki.  - To wielka duma i prestiż dla Kielc, że to właśnie w naszym mieście znajduje się jedyna w skali całego kraju jednostka wojskowa, która słynie z aktywnego zaangażowania w operacje poza granicami kraju, organizuje specjalistyczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, a także utrzymuje dobre relacje ze środowiskiem cywilnym – czytamy w liście prezydenta Kielc.

Z okazji Święta Wojska Polskiego władze Kielc przekazały również życzenia i podziękowania polskim żołnierzom oraz wszystkim cywilnym pracownikom wojska za służbę, trud i wielką odpowiedzialność, a także za wielką pomoc, którą WP niesie naszym wschodnim sąsiadom.

- Życzę, abyście zawsze bezpiecznie wracali do domu z każdego dnia służby, z każdej misji oraz abyście czerpali ze swojej służby osobistą satysfakcję - dodała Bożena Szczypiór.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale, odznaczenia, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Całą uroczystość zakończyła defilada wojskowa.

Powrót na początek strony