„Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą”. Konferencja w Targach Kielce

Jakie umiejętności oraz kompetencje są niezbędne, aby być przedsiębiorczym i założyć własny biznes? O tym dyskutować będą uczestnicy konferencji „Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą”, która odbędzie się 22 listopada br. w Targach Kielce. Wydarzenie adresowane jest do nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem konferencji jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem wydarzenia jest doskonalenie kompetencji metodycznych nauczycieli w zakresie kształtowania u uczniów postaw przedsiębiorczości i aktywnego obywatelstwa.  Przedsięwzięcie skierowane jest do około dwustu świętokrzyskich uczniów i stu nauczycieli szkół ponadpodstawowych i ma wzmocnić edukację w zakresie przedsiębiorczości. Taki praktyczny wymiar nauczania przedsiębiorczości pomoże uczniom w nabyciu kluczowych kompetencji i rozwijaniu zdolności liderskich. A także przygotuje ich do nowego przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, który ma pojawić się w szkołach ponadpodstawowych w przyszłym roku szkolnym. 

Spotkanie rozpocznie wykład prof. Jana Fazlagicia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu nt. „Jak efektywnie rozwijać potencjał innowacyjności i przedsiębiorczości młodych Polaków – fakty, dowody, szanse i wyzwania”. W trakcie spotkania odbędą się trzy panele z udziałem świętokrzyskich przedsiębiorców. Uczniowie porozmawiają z biznesmenami o czynnikach warunkujących rozwój przedsiębiorczości młodych ludzi, umiejętnościach niezbędnych, aby być przedsiębiorczym. Wspólnie zastanowią się także, co zrobić, aby zatrzymać młode i aktywne osoby w naszym regionie. Organizatorzy spotkania przygotowali również dla uczniów konkurs online. Do wygrania będą cenne nagrody ufundowane przez Fundację Empiria i Wiedza.

Współorganizatorami konferencji są: Fundacja Empiria i Wiedza oraz Fundacja Zwolnieni z Teorii.

Konferencję patronatem honorowym objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.   

Link do informacji o konferencji oraz programu.

Powrót na początek strony