Zostaną przebudowane nawierzchnie kolejnych ulic

Kolejne trzy miliony złotych zostaną w tym roku przeznaczone, z budżetu miasta, na przebudowę nawierzchni ulic na terenie Kielc, poprzez wzmocnienie ich nośności. Pozwoli to na poprawę jakości kilku ważnych dróg w stolicy województwa świętokrzyskiego.

- W uchwale budżetowej na początku roku zaplanowaliśmy na ten cel dwa miliony złotych. Wszyscy dostrzegamy jednak, jak trudne warunki dla kierowców w wielu polskich miastach spowodował okres zimowy. Pracownicy MZD i RPZiUK starają się, by powstałe w drogach ubytki uzupełniać, ale są to doraźne naprawy. Kluczowa w naszym przekonaniu jest przebudowa nawierzchni, która jest bardziej trwała. Dlatego, po zabezpieczeniu dodatkowych środków, będziemy mogli zrealizować większą liczbę takich inwestycji – tłumaczy Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Projekt uchwały w tej sprawie (zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Kielce na 2022 r.) podczas czwartkowej sesji zyskał akceptację Rady Miasta.

Na początku roku Miejski Zarząd Dróg w Kielcach planował roboty budowlane wykonać m.in. w pasach drogowych przy ul. Ogrodowej oraz na ul. Warszawskiej (od ronda Geodetów w kierunku północnym, do nowej zrealizowanej inwestycji).

Dzięki dodatkowym środkom, MZD przymierza się również do przebudowy nawierzchni m.in. przy al. Szajnowicza-Iwanowa (Massalskiego – Malików), ul. Piekoszowskiej (Opielińskiej – Mielczarskiego) czy ul. Krakowskiej (bp Kaczmarka – Owocowej).

Powrót na początek strony