ZS im. J. Verne'a zadbał o czystość wokół Silnicy i Zalewu Kieleckiego

Dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka” i posprzątali teren wokół Silnicy i Zalewu Kieleckiego. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. J. Verne'a w Kielcach wypełnili blisko 500 worków na śmieci oraz zebrali inne odpady o dużych gabarytach tj. opony, a nawet stary rower. Odbiór zebranych śmieci zapewniło Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

W akcji wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Zygzak przy ul. Olszewskiego oraz 252 uczniów Zespołu Szkół im. J. Verne'a w Kielcach: szkoły podstawowej, przedszkola i oddziału przygotowawczego wraz z dziećmi z Ukrainy. W sprzątanie zaangażowali się również rodzice dzieci niepełnosprawnych oraz nauczyciele.

- Sprzątaliśmy teren od ul. Karczunek, do mostku na zalewie, przy cmentarzu. Oba brzegi rzeki czyli obszar, który często jest uczęszczany przez nasze dzieci. Była to nasza pierwsza akcja we współpracy z „Operacją Czysta Rzeka” od nich otrzymaliśmy worki i rękawiczki. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Minusem było tylko to, że deszcz skrócił naszą pracę - mówi pani Katarzyna, koordynator akcji ze szkoły J. Verne'a w Kielcach.

Akcja Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska akcja sprzątania rzek, jezior, zalewów, zbiorników i cieków wodnych, a także terenów w przylegających bezpośrednio do nich oraz innych publicznych i niepublicznych terenów zielonych wymagających usunięcia zalegających tam odpadów. Idea akcji opiera się na potrzebie oddolnych działań na rzecz środowiska naturalnego. W tym roku odbyła się jej piąta edycja.

Powrót na początek strony