ZTM podpisał umowę na adaptację i wyposażenie pomieszczeń nowej siedziby

Zarząd Transportu Miejskiego przygotowuje się do przenosin do nowych biur zlokalizowanych w budynku Dworca Kolejowego przy Placu Niepodległości. W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na adaptację i wyposażenie pomieszczeń. ZTM zajmie prawie 800 m kw. powierzchni na pierwszym piętrze dworca Kielce Główne.

W wyniku rozstrzygniętego przetargu wybrano ofertę firmy Kamela Inwestycje z siedzibą w Kielcach. Całkowity koszt zlecenia to ponad 1 mln 438 tys. złotych. Wykonawca na realizację zamówienia będzie miał 8 tygodni.

Obecnie Zarząd Transportu Miejskiego mieści się w wynajmowanej kamienicy przy ulicy Głowackiego. Budynek nie spełnia wielu wymogów. Brakuje w nim m.in. windy, którą osoby z niepełnosprawnościami mogły by dotrzeć na wyższe piętra. Z kolei ograniczona powierzchnia nie pozwala np. na organizację Punktu Obsługi Pasażera, w którym w jednym miejscu pasażer mógłby załatwić swoją sprawę np. związaną z odwołaniem od opłaty za jazdę bez ważnego biletu.

Nowa siedziba, która zostanie rozlokowana na powierzchni blisko 800 metrów kwadratowych będzie spełniać wszystkie wymogi i udogodnienia. Na pierwszym piętrze powstanie przede wszystkim Punkt Obsługi Pasażera, do którego swobodnie będą mogły dotrzeć m.in. osoby starsze jak również z niepełnosprawnościami, niewidome czy słabowidzące.

Do budynku Dworca Kolejowego przeniosą się wszyscy urzędnicy ZTM. Swoje miejsce znajdzie tu także punkt sprzedaży biletów, który obecnie działa na parterze kamienicy przy ulicy Głowackiego.

Do nowej siedziby pasażerom łatwiej będzie dojechać przede wszystkim transportem zbiorowym. Lokalizacja znajduje się w tzw. centrum komunikacyjnym (bliskie sąsiedztwo dworców autobusowego i kolejowego), które integruje transport miejski z kolejowym jak i autokarowym w komunikacji podmiejskiej oraz dalekobieżnej.