Przetarg ustny nieograniczony na oddanie w dzierżawę, na okres 3 lat, gruntu położonego w Kielcach, stanowiącego fragment płyty Placu Wolności

PREZYDENT MIASTA KIELCE

o g ł a s z a

przetarg ustny nieograniczony na oddanie w dzierżawę, na okres 3 lat, gruntu położonego w Kielcach, stanowiącego fragment płyty Placu Wolności.

Przedmiotem przetargu jest grunt o pow. 3 900 m2 położony w Kielcach, stanowiący część działki oznaczonej w ewidencji gruntów m. Kielce, obr. 0017, numerem 1186/2, będący fragmentem płyty  Placu Wolności.

Grunt przeznaczony został do wydzierżawienia na okres 3 lat, w celu prowadzenia parkingu.

Minimalna (wywoławcza) stawka miesięcznego czynszu dzierżawnego wynosi netto 5,00 zł/ m2.

Do wylicytowanego czynszu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, doliczony będzie podatek VAT w stawce 23%.

Minimalne postąpienie wynosi 0,50 zł.

Termin płatności czynszu (wylicytowana stawka czynszu + VAT x powierzchnia przedmiotu dzierżawy) ustalony jest do 25 dnia każdego miesiąca.

Stawka czynszu dzierżawnego będzie waloryzowana, począwszy od 01 stycznia 2025r., jeden raz w roku kalendarzowym, każdorazowo ze skutkiem na dzień 01 stycznia danego roku kalendarzowego. Waloryzacja dokonywana będzie w ten sposób, że stawka czynszu obowiązująca w roku poprzedzającym rok dokonywania waloryzacji, zmieniana będzie przy zastosowaniu wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, ustalanego przez Prezesa GUS za rok poprzedzający dzień waloryzacji (1 stycznia) i ogłaszanego w Dzienniku Urzędowym RP („Monitor Polski”).

Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Kielce ul. Rynek 1, sala USC, w dniu 19.12.2023r. o godz. 9.00.

Warunkiem dopuszczenia do przetargu jest wpłacenie w pieniądzu w terminie do dnia 18.12.2023r.

na konto Urzędu Miasta Kielce Nr 29 1050 1461 1000 0023 5322 5903 ING Bank Śląski, wadium w wysokości 10 000,00 zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy 00/100).

W przypadku wpłacenia wadium/wadiów w formie przelewu bankowego, wpłata winna być dokonana odpowiednio wcześniej tak, aby w dniu 18.12.2023r., wadium zostało zaksięgowane na rachunku organizatora przetargu.

Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.

Uczestnik przetargu zobowiązany jest przed przetargiem złożyć:

• pisemne oświadczenie, że zapoznał się z nieruchomością, jej stanem prawnym i faktycznym oraz granicami gruntu będącego przedmiotem przetargu,
  • pisemne oświadczenie, że zapoznał się z treścią projektu umowy (do wglądu u organizatora przetargu lub na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce) i zawartymi w nim warunkami dzierżawy,
  • pisemne oświadczenie, że zapoznał się z treścią ogłoszenia o przetargu, jego warunkami i przyjęciu ich bez zastrzeżeń.
  • upoważnienie do występowania w imieniu osób prawnych.

Jeśli osoba ustalona dzierżawcą uchyli się od zawarcia umowy dzierżawy, wpłacone przez nią wadium nie podlega zwrotowi.

Ewentualne wyznaczenie granic przedmiotu dzierżawy odbywa się staraniem i na koszt nabywcy.

Prezydent Miasta Kielce zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.

Integralną częścią niniejszego ogłoszenia są WARUNKI PRZETARGU USTNEGO NIEOGRANICZNEGO NA ODDANIE W DZIERŻAWĘ GRUNTU POŁOŻONEGO W KIELCACH PRZY PLACU WOLNOŚCI.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Kielce Rynek 1, pok. nr 228 (tel. 3676228).

Ogłoszenie o przetargu oraz warunki przetargu wywieszone zostały na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Kielce Rynek 1, opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce https://kielce.eu/ oraz w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem https://bipum.kielce.eu/.

Załączniki:

- Wzór umowy wraz z załącznikiem graficznym

- Warunki przetargu wraz załącznikiem  - oświadczeniem osoby (…) przystępującej do  przetargu.

Kielce, dn. 2023.11.24